Text Size
Понеділок, вересня 28, 2020
Чорнобиль. Січень 2012 року2012. Чорнобиль. Колишній стадіон... Тут був  музей техніки ліквідаторів

Я вже писав про так званий «Чорнобильський музей техніки ліквідаторів аварії на ЧАЕС».  Проіснував музей шість років. Тепер на нього можна подивитись лише на фото.

Коротко нагадаю всю історію.

На двадцятиріччя аварії на ЧАЕС, у 2006 році, на колишній стадіон Чорнобилю притягнули декілька одиниць техніки, аби продемонструвати, чим саме цю аварію на ЧАЕС доводилось ліквідувати. На стадіоні виставили пожежний Урал, Зіл-АРС, БТР, БРДМ, РХМ «Кашалот», БТС-4А.

Першим вибув з «експозиції» пожежний Урал. Важко сказати що було причиною такого рішення упорядників музею. Лобове скло, що вивалилось і лежало на капоті, чи величезний кущ, що виріс у його кабіні... В будь-якому випадку у 2010 році Урал відтарабанили на задвірки Чорнобилю, подалі від очей.

Та на цьому процес «реорганізації експозиції» не зупинився і на весні 2012 року Зіл-АРС, БТР і БРДМ відтягнули до «нового музею» (майданчик з робототехнікою, біля ЦППРВ). РХМ «Кашалот» і БТС-4А порізали на шматки прямо на місці.

19 квітня 2012 року, я прийшов на колишній стадіон міста Чорнобиль. Бетонні плити, на яких стояла техніка, прибрали, а колишнє футбольне поле перепахали трактором (може тут тепер будуть сіяти буряки або помідори? А може відновлять футбольне поле — чемпіонат з футболу «Евро-2012» треба ж якось приймати).

Чорнобиль. Квітень 2012 рокуЧорнобиль. Квітень 2012 року

Коментарі
Послуга лише для зареєстрованих користувачів!
Component by Compojoom